Program

Vineri, 13 iulie 2018

19:00 Piața Universității
DESCHIDEREA OFICIALA
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:00 – 19:40 Piața Universității
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
19:00 – 19:40 Piața Universității – Piațeta Odeon
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
19:00 – 19:40 Piața Universității – Cercul Militar
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 20:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
20:20 – 21:00 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
ORANGE DRUMMER – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:30 – 21:15 Piața Universității
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
20:30 – 21:20 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
21:00 – 21:45 Strada Lipscani
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
21:30 – 22:10 Piața Universității – Cercul Militar
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
21:30 – 22:10 Piața Universității
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
21:50 – 22:35 Strada Lipscani
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
22:10 – 22:55 Piața Universității
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
22:20 – 23:00 Piața Universității
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia

Sâmbătă, 14 iulie 2018

19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
19:00 – 19:45 Piața Sf. Anton
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
19:00 – 19:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:00 – 20:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
DRUM UP CIRCLE – atelier de percuție pentru copii, România
19:45 – 20:30 Piața Universității
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
19:45 – 20:30 Piața Sf. Anton
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:00 – 20:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
20:00 – 20:50 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
21:15 – 22:05 Piața George Enescu
SONICS IN WISH – spectacol acrobații aeriene, Italia | o singură reprezentație – premieră mondială
22:05 – 22:35 PARADA
Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Parcul Cișmigiu
CELEBRATION PARADE, MIRROR FAMILY, ORANGE DRUMMERS, BATUCADA TIMBA, AQUAMARINE, WHITE WORLD, PARISIAN STREET CABARET, SBANDIERATORI DI ALBA
22:35 – 23:20 Parcul Cișmigiu – Lac
WATER FOOLS – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație

Duminică, 15 iulie 2018

19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
19:00 – 19:45 Piața Sf. Anton
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
19:00 – 19:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CONTINUU – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:45 – 20:30 Piața Universității
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța
19:45 – 20:30 Piața Sf. Anton
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:00 – 20:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
20:00 – 20:50 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
20:00 – 21:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
21:00 – 21:45 Strada Lipscani
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
21:00 – 21:45 Strada Smârdan
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
21:30 – 22:10 Piața Universității – Cercul Militar
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
21:30 – 22:10 Piața Universității
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
21:30 – 22:15 Piața Universității
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
21:50 – 22:35 Strada Lipscani
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
22:15 – 23:00 Piața Universității
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța

Sâmbăta, 21 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Roma, Strada Lipscani, Strada Lipscani – Strada Eugen Carada
CAGED FOAM – spectacol vizual, Franța
19:00 – 20:00 Piața Universității
DISCOVERY PLANETARIO – planetariu, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CLOVNERIE & COMMEDIA DELL’ARTE – atelier de clovnerie pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:15 – 22:00 Piața George Enescu
HOTEL WATERCAGE – acrobație aeriană, Belgia | o singură reprezentație
22:00 – 23:00 Parcul Cișmigiu – Lac
GRAND NOCTURNAL AQUATIC PARADE – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație

Sâmbătă, 28 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Universității
MATELOȚII. ÎNTOARCEREA PE MARE – musical, România
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
FUN SCIENCE – atelier experimente științifice pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
21:15 – 22:05 Piața George Enescu
ETERFEEL – acrobație aeriană, Spania | o singură reprezentație

Duminică, 29 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Revoluției
BÂLCIUL – spectacol teatru de stradă, România
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
MAGITOT – atelier de magie pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România

Sâmbătă, 4 august 2018

19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CONTINUU – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:20 – 20:00 Parcul Kretzulescu (lângă Biserica Kretzulescu)
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:45 Strada Lipscani
STRIGĂTELE PARISULUI – statui vivante, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
20:50 – 21:30 Piața George Enescu
TRANSITION – spectacol nocturn, Germania | o singură reprezentație
21:40 – 22:20 Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Piața Universității
PARADA: RUSSIAN FOLK STILT WALKERS, HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS, LES LILAS, BATUCADA FROM CANARY ISLANDS,WILMARK DANCE ACADEMY
22:20 – 23:00 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România

Duminică, 5 august 2018

19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
DRUM UP CIRCLE – atelier de percuție pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Parcul Kretzulescu (lângă Biserica Kretzulescu)
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
20:00 – 21:30 Strada Lipscani
NOI – spectacol-paradă de Centenar, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
21:00 – 21:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
21:00 – 21:45 Piața Universității
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
22:00 – 22:45 Strada Lipscani
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
21:30 – 22:30 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România